Network Marketing

İnsanlar hayatlarında ne ister?
Önce bu sorunun cevabını ele alalım. İnsanlar daha kaliteli bir hayat ya da daha iyi yaşamak
Ailesiyle daha fazla vakit geçirmek, daha iyi bir evde oturmak, daha iyi bir araba kimisi de daha çok para kazanmak ister. Öyleyse insanların bu denli yoğun istekleri varsa Network Marketing sektöründe yer aldıkları zaman bunları elde edebileceklerini bu ticaretin içinde olan biri olarak sen biliyorsan bunu karşıya aktarmada neden zorluk yaşıyorsun?
Tabi ki bu şartlara ulaşmanın kolay olmayacağını çok çalışacağını yeri geldiğinde dibe vuracağını yeri geldiğinde yorulacağını ama asla pes etmemen gerektiğini bilmelisin. Öncelikle network pazarlama sektörünün ne demek olduğunu nasıl işlediğini adayına anlatmalısın ki ticaretinizde hiçbir soru işareti olmasın.
Gelelim bu ticaretin sosyal medya tarafına…
Korona günlerini yaşadığımız şu günlerde bize aslında bu ticaretin çevrimiçi ve sosyal medya üzerinden interaktif bir şekilde yapabileceğimizi gösterdi. Lakin bunu yaparken işin mutfağını bilmek kişisel markanızı öne çıkartmak ve profesyonel duruş sergilemeniz çok önemlidir. İşletme hesaplarınızdan bir yandan kişisel markanızı öne çıkarırken bir yandan faydalı içerikler üretmeye ve paylaşmaya devam etmelisiniz. Network pazarlama sektöründe başarılı olmak kişisel gelişiminize katkı sağlamakla doğru orantılıdır. Hele de bu gelişim sosyal medyayı etkin kullanmakla başladıysa insanların dilinden anlamaya başlamışsınız demektir. Ürün ve hizmetlerinizin faydalarını öne çıkararak ve firmanızın onların hayatlarına katacağı değişiklik bu bir dünya seyahati ya da kariyer ya da aylık kazanacağı miktar olabilir. Neden bunu özellikle belirttim çünkü her insan bu ticarette farklı şeyler ister. Kimi dünya seyahati kimi başarı kimi de onu mutlu edecek kadar çok para ister. Network pazarlama sektörüne ve takımına girmek onların fikri olmalı.Bu fikri onlara benimsetmelisin ki o zaman ekibine katılmaya evet derler .Ürün ve hizmetini sosyal medyadan tanıtırken amacın ürün satmak olmamalı ürün reklamını sadece amatörler yaparlar.Ne dedik sosyal medyada profosyonel olarak konumlanıp ona göre davranacağız.
Unutmayın Usta satıcılar ürünü satmaz geleceği satarlar.Doktora gittiğimizi düşünelim doktor bize sorular soruyor şikayetin nedir?düzenli besleniyor musun? Yeterli uyuyor musun? Musun? Yani bizim hali hazırda yapmadığımız alışkanlıklardan dolayı hasta olduğumuzu bize sorularıyla hissettiriyor bizde acıyı en derinden hissederek kendimize okları çeviriyoruz. Doktorun hiç ilaç anlattığını duydunuz mu? Doktor sorularıyla ihtiyacı analiz edip size uygun olan ne ise onu yazıyor. Yani bize ilaç satmıyor ama gelecekte bu ilacı kullanırsan arzuladığın noktaya geleceksin diyor. Siz de müşterilerinizi sosyal medyada önce bağ kurup, dinleyip acılarını tespit edip doğru soruları sorarak ısındırıp gereken ilacı yazmalısınız.
Devamı Gelecek…
Sevgiler
Selma Genç Akdemir